ARSLANBEY YERLEŞKESİ Göksun’a Hayırlı Olsun
Göksun Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonu ve Yerleşkesine Kahramanmaraş’ın kurtuluşuna liderlik yapan Göksunlu yiğit ARSLANBEY’in adı yapılan törenle verildi.
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Pr. Dr. Durmuş DEVECİ konferans salonu açılışı öncesi Göksun Meslek Yüksekokulun da gezi ve incelemelerde bulundu. Göksun Meslek Yüksekokulu Organik Tarım Bölümü öğrencilerinin yetiştirdiği seradaki sümbüller ve fidanlar hakkında Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Çağrı Özgür ÖZKAN ve Öğretim Görevlisi Şerife AKKEÇECİ’den çalışmalar hakkında bilgi aldı. Sera incelemeleri ve okul gezisinin ardında Aslanbey Konferans salonunda Senato üyeleri ile bir süre toplantı yapıldı.
Göksun’da eğitim ve öğretime devam eden Göksun Meslek Yüksekokulu konferans salonuna ve yerleşkesine Kahramanmaraş’ın kurtuluşuna liderlik yapan Göksunlu yiğit Arslan TOĞUZATA’nın ismi düzenlenen programla verildi.
Programa Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan GÜVENÇER, KSÜ Rektörü Pr. Dr. Durmuş DEVECİ, Rektör Yardımcısı Pr, Dr, Fatih KILLI, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem ERANTEPLİ, Göksun Kaymakamı Cengiz AYHAN, Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun AYDIN, Göksun Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yardımcı Doçent Doktor Mehmet ÇİTİL, Arslanbey’in oğlu Mahmut TOĞUZATA, KSÜ öğretim görevlileri, GMYO öğretim görevlileri, kurum amirleri, Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği Genel Başkanı Lisan ALKIŞ, Göksun Çerkes Kültür Derneği Genel Başkanı Fatih SERİN, STK başkanları, yönetim kurulu üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Göksun Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yardımcı Doçent Doktor Mehmet ÇİTİL, Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan GÜVENÇER, KSÜ Rektörü Pr. Dr. Durmuş DEVECİ, Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun AYDIN, Arslanbey’in Oğlu Mahmut  TOĞUZATA  birer konuşma yaptılar. Daha Sonra “Arslanbey ve Maraş Milli Mücadelesi” konulu sunumu KSÜ Öğretim Görevlisi Halil AYHAN yaptı.
Konuşmaların ardından Aslanbey’in Oğlu Mahmut  TOĞUZATA ve KSÜ Öğretim Görevlisi Halil AYHAN teşekkür belgesi ve çiçek takdim edildi. Hatıra fotoğrafları çekildikten sonra program son buldu.
Haber: kentgoksun.com
Fotoğraflar: Ali Fatih AYDIN-Emre ÜZER-Oktay OĞUZ
ARSLANBEY adının yaşatılması için emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız.
Atilla Mutlu ALKIŞ/ANKARA
  
1315 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam39
Toplam Ziyaret152466
Mail adreslerimiz
Bir Çerkes Atasözü der ki!

Misafirin KÜÇÜĞÜ,

Dayının GENCİ,

Damadın YAŞLISI,

OLMAZ

Kafkasya'da Üniversite Eğitimi

Kabardey-Balkar Cumhuriyeti Devlet Üniversitesi'ne,

Adıgey Cumhuriyeti Devlet Üniversitesi'ne,

Maykop Devlet Teknoloji Üniversitesi'ne

burslu öğrenci gönderilecektir...

detaylar için:

kafkasfederasyonu.org