Göksun Meslek Yüksek Okulu Foseptikleri Bölgeyi Rahatsız Ediyor
   2547 sayılı yasanın 2880 sayılı yasayla değişik 7/d-2 maddesine göre 14.10.1994 tarihinde Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi bünyesinde kurulmuş olan Göksun Meslek Yüksekokulu  2006-2007 Eğitim-Öğretim döneminde, Göksun ilçesine 4 km'lik bir mesafede bulunan Yantepe Köyü mevkiindeki kendi kampüsüne taşınmıştır.

   Günümüzde 11 ayrı bölümde faaliyet gösteren Göksun Meslek Yüksekokulunun kanalizasyon atıkları bir kanal vasıtası ile Eski Göksun – Elbistan Karayolu üzerinde Karaahmet Köy yolu girişinde oluşturulan foseptik çukuruna aktarılmaktadır.

   Bu foseptik çukur için seçilen bölge ise Göksun’un en güzel köylerinin geçiş güzergahında yer almaktadır.

   Foseptik üzerinde her hangi bir arıtma sistemi olmadığı için sızan lağım kokuları özellikle sıcak yaz günlerinde çekilmez bir hal almakta ve etrafa mikrop yaymaktadır.

   Bölge halkının ve bölgeye gelen turistlerin foseptik atıklarından kaynaklanan rahatsızlıklarının önlenmesi  için acil tedbir alınması gerekmektedir.

   Bölgede faaliyette olan ve atıkların kaynağının sahibi olan Göksun Meslek Yüksek Okulunun bir eğitim teşkilatı olması nedeniyle, bu konuda asıl sorumluluk sahibi olması gerektiği ve büyük duyarlılık göstereceği inancındayız.

   Gittikçe kalabalıklaşan üniversite kapasitesi ve bölgeye ilave edilen Öğrenci yurdu, Yatılı Bölge Okulu ve Hastane gibi tesisler ile foseptik ve lağım kokusu probleminin daha da artması muhtemeldir.

   Bu nedenle yetkililerden bir an önce acil tedbirler alarak mikrop üretimi ve kokuların ortadan kaldırılmasını temenni ediyoruz.

Kaynak: goksunlular.com

  
2333 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret152461
Mail adreslerimiz
Bir Çerkes Atasözü der ki!

Misafirin KÜÇÜĞÜ,

Dayının GENCİ,

Damadın YAŞLISI,

OLMAZ

Kafkasya'da Üniversite Eğitimi

Kabardey-Balkar Cumhuriyeti Devlet Üniversitesi'ne,

Adıgey Cumhuriyeti Devlet Üniversitesi'ne,

Maykop Devlet Teknoloji Üniversitesi'ne

burslu öğrenci gönderilecektir...

detaylar için:

kafkasfederasyonu.org