Göksun Çerkes Derneği toplantısı

      Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) başkanı Vacit Kadıoğlu'nun Doğu Akdeniz bölgesindeki soydaşlarımızla buluşarak, gündemimizdeki konular hakkında bilgilendirmeler yapmak üzere çıktığı yolda ilk durağı Göksun oldu.

      KAFFED Genel Başkanı Vacit Kadıoğlu 07.07.2012 Cumartesi günü Göksun Çerkes Derneği’nin davetlisi olarak, ilçe protokolü Kaymakam Ali Hamzat Pehlivan, Belediye Başkanı Ramazan Hurç, Garnizon Komutanı Duran Eraslan, Emniyet Müdürü Adnan Kılıç, Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Sami Yavuz, Afşin Kafkas Derneği Başkanı Adnan Özdemir, dernek yönetimi ve diğer hemşehrilerimizle dernekte düzenlenen 'Çerkes Kahvaltı Sofrası'nda bir araya geldi.

      Toplantıda gündemde olan 'Arslan Bey park ve anıtı açılışı, festival programları, seçmeli ders ve dönüş yolundaki Suriyeli soydaşlarımız için yardım kampanyası' konuları ile neler yapılabileceği değerlendirildi.

      Daha sonra Adana Tufanbeyli köylerine geçen genel başkan ve beraberindeki Bekir Sami Yavuz, Bedri Tokuç, İsa Elagöz ve Adnan Özdemir’den oluşan heyet, orada bulunan muhtar ve köy sakinleri ile yine dönüş yolundaki Suriyeli soydaşlarımıza yardım ve seçmeli ders konularında bilgiler verdiler.

Kaynak: http://www.kafkasfederasyonu.org/haber/federasyon/2012/07012_kaffed.htm

  
2087 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret121709
Mail adreslerimiz
Bir Çerkes Atasözü der ki!

Misafirin KÜÇÜĞÜ,

Dayının GENCİ,

Damadın YAŞLISI,

OLMAZ

Kafkasya'da Üniversite Eğitimi

Kabardey-Balkar Cumhuriyeti Devlet Üniversitesi'ne,

Adıgey Cumhuriyeti Devlet Üniversitesi'ne,

Maykop Devlet Teknoloji Üniversitesi'ne

burslu öğrenci gönderilecektir...

detaylar için:

kafkasfederasyonu.org